Vytvořte si vlastní smlouvu o půjčce rychle a správně

Napište nám

V případě, že potřebujete úpravu smlouvy o půjčce nebo informace k smlouvě o půjčce na těchto stránkách, vyplňte následující formulář.

Vaše otázky

Petr se ptá:

Otazka: Děkuji za pomoc, Vaše smlouva mi pomohla.

Odpoved: Dekujeme, to jsme radi. admin

Josef Musil se ptá:

Moc se mi tento nápad líbí a smlouvu jsem využil. Jsem opravdu nadšený. Velké díky!!!

Jana K, se ptá:

Vaše smlouva o pujčce je opravdu bezva. Naprosto vynikající profesionální zpracování. Moc díky za Vaši pomoc. Jana

Odpověď:

děkujeme mockrát

Jan se ptá:

Otázka: Dobrý den,  mohu půjčit peníze bez úroku - jak velkou částku - na jak dlouho -musim mít dohodnuto proti plnění.

Odpověď: Půjčku můžete poskytnout na jakoukoli dobu, nemusíte si dohodnout úroky. Půjčka může být bezúročná.

Lukas B. se ptá:

Otázka: Dobry den, mel bych rychly dotaz. Pokud se zmeni bydliste veritele, dluznika, pripadne obou, je potreba sepsat nejaky zvlastni dodatek ke smlouve o zmene techto udaju? Dekuji.

Odpověď: Při změně údajů o účastnících ve smlouvě o půjčce je vhodné udělat dodatek a opravit označení účastníků. Nemá to však vliv na platnost smlouvy, pokud by se takový dodatek neudělal. 

Mohu Vám však doporučit následující postup, kterým vyřešíte hned dva problémy: Na stránce www.uznanidluhu.cz si stáhněte uznání dluhu. Do uznání dluhu uvedete už novou adresu. Uznání dluhu má tu výhodu, že důkazní břemeno o exitenci dluhu se přenáší na dlužníka a tím se zjednodušuje celkové vymáhání, pokud by dlužník nezaplatil. Zároveň tím vyřešíte problém s novou adresou.

Martin H. se ptá:

Otazka: Dobrý den, využil jsem Vaší smlouvu k zápůjčce mezi fyzickými osobami ( mnou a dlužníkem) a dlužník stále dluh nesplatil. Ve smlouvě je rozhodčí doložka. Na koho se mám obrátit v případě, že bych chtěl podat podmět k rozhodčímu soudu, který je na smlouvě uveden? Děkuji

Odpověď: Dobrý den, informace k žalobě najdete na stránce www.rrcr.cz. Žalobu můžete podat přímo společnosti Rozhocovské řízení ČR s.r.o. Žaloba bude postoupena stanovenému rozhodcovi k rozhodování.

Anna se ptá:

Otázka: Dobrý den, je potřeba mít ověřeny podpisy na smlouvě o půjčce. Stačí když je ověřím na matričním úřadě? Děkuji předem za odpověď

Odpověď: Dobrý den, ověřený podpis není podmínkou platnosti smlouvy o půjčce a proto ověřit podpis nemusíte. Je však lepší mít podpis ověřen, protože dlužník to pak tak snadno nepopře.

Jiří se ptá:

Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali je stanoveno minimálni suma, pro kterou může být vytvořená smlouva.

Odpověď: Ne, není stanoveno.

martin Halaš se ptá:

Prosím vás potřeboval bych poradenství v oblasti zastavárenské činnosti děkuji